منابع رتبه ۳ آزمون قضاوت سال ۹۶

 رتبه ۳ آزمون قضاوت سال ۹۶

ولی انتظارریحانی، متولد ۱۳۶۰ و رتبه ۳ آزمون قضاوت سال ۹۶ است که پس از یک تأخیر ۱۰ ساله از تاریخ اخذ مدرک دیپلم، به سراغ رشته حقوق آمده است.

او که مدرک کارشناسی‌اش را در سال ۱۳۹۵ از دانشگاه علمی کاربردی قوه‌قضاییه تبریز گرفته است، درباره سابقه شرکتش در آزمون‌های حقوقی چنین می‌گوید:

 در همان سال ۹۵ در آزمون‌‌های قضاوت و وکالت شرکت کردم؛ در مرحله تستی آزمون قضاوت پذیرفته شدم، اما در آزمون وکالت کانون وکلای آذربایجان شرقی با رتبه ۹۵ قبول نشدم، با این وجود ناامید نشدم وتصمیم گرفتم امسال حتماً شرایطم را بهتر کنم و امسال نیز مجدداً، در هر دو آزمون وکالت و قضاوت شرکت کردم و رتبه ۱۲ را در آزمون وکالت کانون وکلای آذربایجان شرقی و رتبه ۳ را در آزمون قضاوت، کسب کردم.

من از ابتدا رشته حقوق را دوست داشتم و با تاخیر ۱۰ ساله از تاریخ اخذ دیپلم شروع به خواندن رشته حقوق کردم. به‌نظر من حقوق تنها رشته‌ای است که اگر عاشقش باشی می‌توانی به آرزوهایت برسی. در سایر رشته‌ها وقتی درس را تمام می‌کنید باید منتظر استخدام باشید اما در رشته حقوق اگر واقعا مطالعه کنید سرنوشت خودتان دست خودتان است. هیچ‌وقت اضطراب نداشتم و همیشه زمزمه می‌کردم که باید قبول بشوم آن‌هم با رتبه خوب و همیشه به خودم ایمان داشتم.

رتبه ۳ آزمون قضاوت و ۱۲ آزمون وکالت سال ۹۶، درباره انتخاب بین قضاوت و وکالت گفت: انتخاب سختی است ولی در کل اگر بخواهم تصمیم بگیرم وزنه وکالت بر قضاوت برایم سنگینی می‌کند، اگرچه امکان دارد قضاوت را بر وکالت ترجیح بدهم.

آقای انتظارریحانی برای کسب این موفقیت‌ها صرفاً بر مطالعات خودش تکیه داشته می‌گوید: من از خدمات هیچ مؤسسه‌ آموزشی‌ای بهره نگرفتم و بیش از همه، بر مطالعه و پایه قوی دوره کارشناسی‌اشم تکیه کردم، چون در آن دوره فقط به جزوه‌های درسی اکتفا نکرده بودم.

در دوره آمادگی برای آزمون‌ها، شغل ثابتی نداشتم. تقریباً می‌شود گفت مطالعه مفیدم از اول تیر ۹۶ شروع شد و اوج مطالعه‌ام از مهرماه همین سال بود. اوایل فقط درس تجارت برایم قدری مشکل بود که آن را هم توانستم با مطالعه دقیق حل کنم.

این رتبه برتر آزمون‌های حقوقی، منابع مطالعاتی خود را این‌گونه شرح می‌دهد:

حقوق مدنی: قانون مدنی در نظم حقوقی دکتر کاتوزیان، کتاب‌های مدنی سه و چهار و پنج دکتر صفایی.
حقوق تجارت:کتاب اسناد تجاری (جلد سوم) دکتر کاویانی، جلداول و چهارم کتب حقوق تجارت دکتر اسکینی و کتاب شرکت‌های تجاری دکتر پاسبان.
آیین دادرسی مدنی: سه جلد کتبِ آیین دادرسی مدنی (بنیادین) دکتر شمس.
حقوق جزا: شرح آزمونی احمد غفوری، جرایم علیه اموال دکتر میرمحمد صادقی، در صورت نیاز جلد دوم و سوم دکتر اردیبلی 
آیین دادرسی کیفری: کتاب نکته‌های دکتر خالقی.

منابع من بیشتر در طول دوران کارشناسی بود که می‌خواندم. ولی دوستان هر منبعی که می‌خواهند مطالعه کنند فقط سعی داشته باشند از تعدد منبع اجتناب نمایند و تا موضوعی را یاد نگرفته‌اند سراغ موضوع دیگر نروند و همچنین توصیه من به داوطلبان این است که هیچ‌وقت استرس نداشنه باشید و همیشه به خودتان ایمان داشته باشید. منابع بنده صرفاً بر اساس پایه علمی خودم بود.

در آخر از خانواده عزیزم، دوستان مهربانم و اساتید دلسوزم در دوره کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی قوه‌قضاییه تبریز و در دوره کارشناسی‌ارشد دانشگاه آزاد واحد اهر قدردانی می‌کنم.

کارنامه آقای ولی انتظار ریحانی رتبه ۳ آزمون قضاوت ۱۳۹۶

کتاب قانون

بزرگترین فروشگاه کتاب حقوقی در کشور

مكان گيرنده

پیج خرید کتاب حقوقی

شما هم میتوانید نظری در مورد این مقاله بدهید